Bývajte moderne a útulne.

Montované drevodomy vyrábame na kľúč podľa vašich predstáv. Získate individuálny prístup, kvalitnú slovenskú výrobu a vysnené bývanie za rozumnú cenu.

Výhody drevodomu Dinex

Rýchlosť výstavby

Hrubú stavbu realizujeme za 5 dní. Stavba drevodomu na kľúč trvá 3 až 4 mesiace. Suchý proces výstavby umožňuje realizáciu aj v zimných mesiacoch.

Výroba a výstavba na mieru

Od klasických po moderné. Od stavebného povolenia až po zariadenie domu. Zhotovíme drevostavby podľa akýchkoľvek predstáv našich zákazníkov.

Výroba panelov z vlastnej produkcie

Výrobu obvodových, priečkových a stropných panelov si zabezpečujeme sami v našich výrobných priestoroch. Stavebné rezivo vyrábame z výberovej guľatiny.

Pevná cena

Vopred stanovený položkovitý rozpočet Vás na konci stavby neprekvapí nečakanými výdavkami.

Nízke prevádzkové náklady na vykurovanie

Drevo s materiálmi na prírodnej báze majú výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Drevodomy spĺňajú požiadavky nizkoenergetických aj pasívnych domov.

Väčšia úžitková plocha oproti murovaným stavbám

Pri menšej hrúbke obvodových stien získate väčšiu úžitkovú plochu.

Záručný a pozáručný servis 24h 7 dní v týždni

Drevodomy vyrábame vo vlastných výrobných zariadeniach a montujú ich naši zamestnanci. Servis je preto dostupný nonstop na úvode stránky.

Dlhá životnosť domu

Pri správnom užívaní sa životnosť drevodomu rovná murovaným domom. Dlhú životnosť stavby zabezpečujú kvalitné materiály a precíznosť pri výrobe.

Certifikát nemennosti

Sme držiteľom SK Certifikátu o nemennosti parametrov podstatných vlastností stavebného výrobku. Vzťahuje sa na drevené rámové prefabrikované stavebné zostavy.

Štandard drevodomu

Do našich drevodomov ponúkame systém riadeného vetrania so spätným ziskom tepla až 91%. Výmenu vzduchu zabezpečuje automaticky, bez potreby rozvodov. V letných mesiacoch je možné nastaviť ho na pasívne chladenie. Získate tak čerstvý vzduch bez hluku, nečistôt alebo straty tepla.

Tepelnú pohodu v drevodome zabezpečujeme cez podlahové elektrické infra vykurovanie. Regulácia je možná samostatnými termostatmi v každej miestnosti. Môžete ho napojiť na fotovoltaickú elektráreň, alebo ovládať externe cez telefón. Ako doplnkový a náhradný zdroj vykurovania môžete použiť kachle či krb.

Drevodomy majú 6 komorové okná Exclusive s trojsklom a skrytým kovaním od slovenského výrobcu Incon. Pri posuvných oknách používame zdvižno-posuvné kovanie. Do fasády je možné namontovať elektrické vonkajšie žalúzie, aby sme zamedzili prehrievaniu domu. Máte tak záruku komfortného bývania aj v letných mesiacoch.

Pri zariaďovaní vašej vysnívanej kúpeľne vyberáte zo širokej ponuky obkladov a dlažieb z kolekcií SIKO. V našom partnerskom kúpeľňovom štúdiu vám ochotne poradia a zhotovia vizualizáciu kúpeľne zdarma. Celú realizáciu si tak budete môcť lepšie predstaviť.

Strecha domu odoláva výkyvom počasia a musí spĺňať prísne požiadavky na odolnosť a dlhoročnú trvácnosť. Preto používame keramickú strešnú krytinu od popredného svetového výrobcu Creaton. Nerozhodia vás silný vietor ani silné snehové víchrice.

Skladba obvodovej steny drevodomu

Na výrobu obvodových, priečkových a stropných panelov používame certifikované, vysoko kvalitné materiály, ktoré sú pravidelne kontrolované v jednotlivých fázach výroby. Sú certifikované TSUS, n.o. v zmlysle zákona o stavebných výrobkoch.

Silikónová fasádna omietka so zvýšenou odolnosťou voči plesniam.

Výstužná vrstva. Trikrát nanesené stierkovacie lepidlo s výstužnou sieťkou.

Dvojvrstvová doska z kamennej vlny určená pre použitie vo vonkajších kontaktných zatepľovacích systémoch ETICS. Súčiniteľ tepelnej vodivosti 0,035 W.m.

Konštrukčná sadrokartónová doska s vysokou pevnosťou a únosnosťou určená do priestoroch so zvyšenou vlhkosťou a vyššou požiarnou bezpečnosťou.

Technicky vysušené smrekové hranoly v rozmere 50 x 140 mm. Vlhkosť dreva pod 13%. Tepelná izolácia vyrobená z kamennej vlny pre stavebné tepelní, protipožiazné a akustické izolácie. Súčiniteľ prechodu tepelnej vodivosti 0,035W.m. Zvuková pohltivosť (AW) 0,95.

Energetický úsporna, ťažko horľavá parotesná a vzduchotesná zábrana zložená zo 4 vrstiev, ktorá dlhodobo zabezpečí správnu funkčnosť tepelnej izolácie. Výhodou je schopnosť odrážať až 50 % sálavého tepla späť do interiéru a tým zvýšenie účinnosti tepelnej izolácie až do 10 %. Hodnota Sd 150 m.

Masívny drevený rošt so smrekového dreva. Uzatvorená vzduchová medzera určená pre rozvod elektro a vodoinštalácie.

Konštrukčná sadrokartónová doska s vysokou pevnosťou a únosnosťou určená do priestoroch so zvyšenou vlhkosťou a vyššou požiarnou bezpečnosťou.

Rozsah dodávky montovaného domu

Hrubá stavba

Dodávka a montáž hydroizolácie Delta DPC – výrobca Dorken DE.

Dodáva a montáž obvodových panelov v nasledovnej skladbe. Hrúbka obvodových panelov bez zateplenia je 193 mm. Na rámovú konštrukciu sa používajú technicky vysušené smrekové hranoly široké 140 mm a hrubé 50 mm. Lyžiny, prah a krajné stojky sú zdvojené. Izolácia v konštrukcii je 140 mm – Nobasil MPS. Z interiérovej strany je konštrukcia vzduchotesne uzatvorená parozábranou Delta Reflex, na ktorej je ukotvený podkladový rošt 40 mm pre dosku Rigistabil prípadne drevený obklad. Z exteriérovej strany je konštrukcia uzatvorená difúzne otvorenou konštrukčnou doskou Rigistabil – 15 mm. Panel je ošetrený izoláciou proti vzlínajúcej vlhkosti Delta DPC do výšky 30 cm pod fasádnym zateplením.

Dodávka a montáž stropných panelov v tejto skladbe:

 • Rigistabil 12,5 mm
 • Drevený rošt 40 mm
 • Parozábrana Delta Reflex 0,5 mm
 • Drevené stropnice s plnou izoláciou 200 mm

Dodávka a montáž interiérových priečok v tejto skladbe:

 • Rigistabil 12,5 mm
 • Drevený rám + zvuková izolácia Nobasil MPS* 100 mm
 • Ochranná fólia Delta Dawi GP 0,5 mm
 • Drevený rošt 40 mm

Dodávka a montáž krovu, strešnej fólie Delta Vent Splus, pásky pod kontralaty, latovanie strechy.

Dodávka a montáž strešnej krytiny Creaton Balance.

Tepelná izolácia Rocton v hrúbke 100 – 200 mm.

Dodávka a montáž zvodov.

Kompletné práce autožeriavom.

Kompletný spojovací a kotviaci materiál potrebný k montáži domu.

Výrobná dokumentácia.

Zateplenie:

 • Fasádnou minerálnou vatou Rockwool 150 mm
 • 3 x difúzne otvorené lepidlo určené na minerálnu vlnu
 • 1 x sklotextilná sieťka Vertex
 • Fasádna farba zrnitosť 1,5 mm – farba podľa vášho výberu

V prípade obkladov z kameňa cena zahŕňa prípravu pod kameň:

 • Styrodur 100 mm
 • Lepidlo + sieťka + kotvenie

Samotný kameň a práca nie sú v cene.

Dodávka a montáž plastových okien Incon exclusive 3 sklo. Exteriér farba/interiér biela. Súčasťou dodávky sú vonkajšie a vnútorné parapety. Montáž okien na pásku BlocoOne Allmedia.

Plastové vchodové dvere výrobca Incon.

Stavba na kľúč

Všetky položky hrubej stavby

Kompletná elektroinštalácia vrátane bleskozvodu. Zásuvky a vypínače z rady Legrand Niloe. V cene nie sú zahrnuté svietidlá a zapojenie domácich spotrebičov. Cena zahŕňa prívod internetu a TV do jednej miestnosti.

Rozvod vody (hliníkoplast) a kanalizácie:

 • 2 x vstavaného WC – Geberit duofix
 • 3 x teplá, studená voda + odpad umývadlo
 • 2 x teplá, studená voda + odpad vaňa
 • 1 x teplá, studená voda bojler
 • 1 x príprava pre bidet konštrukcia + voda
 • 1 x studená voda práčka + odpad
 • 1 x odpad sušička
 • 1 x teplá, studená voda drez + odpad
 • 1 x studená voda umývačka riadu + odpad
 • 1 x elektrický bojler Ariston Velits 100 s kompletným pripojením
 • 1 x prívod vody s regulátorom tlaku a hlavným uzáverom vody
 • 1 x podtlaková hlavica na prevetrávanie odpadu

Podlahové vykurovanie prostredníctvom elektrických podlahových Infra vykurovacích rohoží. Vykurovanie regulované 9 samostatnými termostatmi.

1 NP. 150 mm podlahový polystyrén EPS 150.

Dodávka a montáž 2 x Rigistabil 12,5 mm P+D ( suchý spôsob podláh).

Montáž chýbajúcej dosky Rigistabil, páskovanie spojov, 2 x tmelenie spojov, 1 x celoplošná stierka Rimano Glet XL.

Masívne dvere z bukového dreva – farba a typ podľa dohody.

Cena obsahuje komplet prácu + dlažby a obklady v cene do 13 EUR/bez dph za m2 – podľa výberu zákazníka. Práca sa vzťahuje na formát max 33 x 33 cm. Pri väčšom formáte, prípadne malej mozaike do 3×3 cm, sa cena práce navýši individuálne podľa druhu dlažby a obkladu.

Laminátové podlahy od výrobcu Egger alebo Kaindl podľa výberu zákazníka – cena zahŕňa kompletný materiál + prácu.

Prebrúsenie, 1 x penetrácia, 2 x biely náter.

Nechajte si naceniť váš vysnívaný drevodom,
alebo si vyberte z ponuky našich projektov

Kalkulácia zdarmaKatalógové projekty

Ako sa stavia drevodom

Financovanie

Výhodou financovania montovaného drevodomu je rýchlosť jeho výstavby. Hrubou stavbou môžete ručiť už do 1. týždňa od začatia výstavby. Nemusíte zakladať inú nehnuteľnosť.

Často kladené otázky

Ako dlho trvá výstavba drevodomu?

Samotná výstavba drevodomu na kľúč trvá 3 až 4 mesiace.


Viete zhotoviť základovú dosku?

Áno, zhotovujeme aj základovú dosku.


Aká je životnosť drevodomu?

Pri správnom užívaní domu je životnosť rovnaká ako pri murovaných stavbách.


Je možné financovať drevodom z úveru?

Samozrejme domom je možné ručiť v banke za úver. Banka zväčša poskytuje postupné čerpanie prostriedkov z úveru podľa jednotlivých stupňov výstavby.

Nábytok na mieru

Pre dodávateľov